Geçmişin Mirası  Çiniler Günümüz Mimarisinde Yeniden Canlanıyor...

Osmanlı ve Selçuklu Çinisi  Süsleme sanatları içinde büyük yer tutmuş karo sanatında renklendirme ilk dönemde mavi beyaz ağırlıklı iken gelişen dönemlerde özellikle mercan kırmızısının ve turkuaz (turkuvaz) renklerinin başarılı kullanımı arkasından patlıcan moru ve diğer zor renklerin kullanımı beraberinde getirdi. Zengin bir ahenk yakalandı.Bununla birlikte yapı üzerende yüksek  Quvarz (Quvarst kuwars, kuwarz)kullanılması ile gözakı (göz akı) rengi oluşan yüzeyde güzel bir derinlik oluşturdu. Çini sanatı Anadolu'da en değerli mimari yapılarda kullanılmaya başladı.

Çalışma Örnekleri                          Eser üzerine yapılacak olan desen, ilk önce usta eller tarafından ince kağıtlara çizilir. Desenler yapılırken klasik Osmanlı desenlerinin ve motiflerinin yanında modern dizaynlarda kullanılır. Çini Desenleri içinde en çok kullanılan klasik lale karanfil lotus hatai rumi   minyetür  hayat ağacı selvi üzüm üzümlü selvili  bahardalı çintemani çin bulutu babanakkaş sümbül  toplu karanfiller karanfilleri  yeni açan tomurcuk laleleri ardışık yada sonsuz anlamda ulama tabir edilen bir desenin her taraftan aynı desen ile birleştirilmesi ile elde edilen yaygın desenlerimizdir. Talep edilmesi durumunda özel desenler çalışılmaktadır.

Restorasyon                             Anadolu Selçuklu mimarisinde dini yapılar mozaik çini tekniği ile süslenmiştir. Bu teknikte firuze, mor, yeşil, lacivert renkte sırlanmış çinilerden istenen örneğe göre kesilmiş parçalar alçı zemin üzerinde bir araya getiriliyordu. Selçuklu köşk ve sarayları ise, yıldız, haçvari, altıgen, kare, dikdörtgen gibi geometrik çini levhalarla kaplanmıştır. Günümüz çini mimarisi içinde tarihi eser onarımı ve restorasyonu, eski eser tadilatı, çağımız  teknik imkanlarındaki gelişme de ile aslına sadık çalışmalar iznik ve kütahya altyapı ile başarılı biçimde yapılıyor. Eski çinilere yakın renkleri yakalayabiliyoruz.

Kurumsal Dekorasyon Gelenekten geleceğe taşınan mirasımız. Günümüz  dekorasyon  materyalleri içinde; çini karo ve panolar dekorasyonundaki   farklılık , el  işi olduğu için istenilen desenleri istenilen ölçülerde yapma imkanı oluşturması ve geçmiş mirasın izlerini taşımasıdır. Anadolu topraklarında  hayatın sanat anlamına  dair izler bırakan gelmiş geçmiş tüm medeniyetlerin ortak  kültürel  mirası olarak gelişen bu  desenleri tüm yaşam alanlarınızda  sizlerin beğenisine sunuyoruz.. Kurumsal anlamda dekorasyonla birlikte özel tasarım kurumsal hediyelikler de sunuyoruz.

İletişim

Ev Dekorasyonu               Günümüzde  çok farklı bir dekor anlayışı  olarak mimari uyguluma alanında İznik çinilerinin  mimaride kullanımı her geçen gün artmaktadır.iç dekorda kullanım klasik  dekorasyonunda kullanılması,eski saray Topkapı sarayı ve Selçuklu saray çinileri  süsleme dekoru, geleneksel dekorasyonluk malzemesi ve süsleme sanatı  içinde haklı yerini almıştır. Özellikle duvar süslemelerinde Topkapı sarayı duvar çinilerindeki tasarım ve desenler bu günün yapılarında kullanılmaya başladı. Evlerimize yeni soluklar geldi..Özellikle banyo ve mutfak dizaynı değişiyor.

Çini Hakkında                             Onbeş yılı aşkın çinicilik çalışmalarımız süresinde  biz obje sanatları üretmeye konsatre olup çalışırken,daha fazlasını isteyen sanat severler  işyerlerinin  bahçelerinin, evlerinin en güzel yer ve köşelerine bir pano,mutfaklarının bir kısmına bordur,şöminelerinin etrafına çerçeve, kapı girişlerine kapı numarası talep ederek, özetle tüm yaşam alanlarını keyifli mekanlara dönüştürürken bizi sürekli dekorasyon için zorladılar. Kültürel mirasımıza sahip çıkarak biz de onları kırmadık ve onlar için sürekli ürettik ve üretmeye devam ediyoruz.

Çini ve Dekorasyon            Hepimiz yaşam alanlarımızın  tercihlerimiz doğrultusunda en güzel şekilde dekore edilmesini arzularız. Dekoratörler sürekli yeni ve farklı ürünler sunarak mekanlarımızı düzenlemektedirler. Amaç hem farklı hem de daha keyifli mekanlar üretmek ..Ekonomik üretim araçlarının hızlı gelişimi ve bu gelişimde bilgisayar tasarımlarının da kullanılması ile günümüzde dekorasyon ürünlerinde zenginlik kazandı. Günün anlamı: Sevgililer Günü İçin çok özel hediyeler bulabilirsiniz...

English Hediyelik Objeler İznik Klasikleri Çini Mağazası
 

Çini Tabaklar  Geleneksel  Karo  Sanatları   Klasik  Kütahya  Seramikleri  Turkish  Tiles  Art  Dekorasyon  Restorasyon  Tile Decoration Replica Restoration   Iznik  Tiles  Panels  Turkish  Ceramics  Motif Seljuk Panel Replicas  of  Traditional  Ottoman Home   Handpainted , Architectural Decoration Border Historical Kutahya Desings Hand Made  Tiles Klasik  Ev  Dekoru  Geleneksel  İznik   Çinileri  Osmanlı   Karo  Sanatı  Anadolu  Desenleri  Ev  ve Ofis Dekorasyonu  Kurumsal  Mimari Porselen Hediye Tabak Kahve Takımı  ve Çay Takımları Selçuklu çini örnekleri Eski eser restorasyon çalışmaları replika ve imitasyonlar Özellikle 16 yy İznik ve 19 yy Kütahya Eserleri...Çinicilik hakkında merak ettiğiniz her şey..

 

VIP çini hediye seçenekleri

 

Çininin ilk başkenti İznik (Bursa) ve ikinci başkenti Kütahya şehirlerinde günümüz çiniciliği, İznik çini örneklerini Kütahya ve İznik fırınlarını  Kütahya  Çinlerindeki  ve İznik Çinilerinin farklılıkları  ve benzerlikleri  çininin tarihi gelişimi  kütahya çini atölyeleri ve iznik çini atölyeleri konusunda detaylı bilgiden  geçmiş  ve günümüz  üretim yöntemlerine kadar çini hakkında bir çok konu ...Geleneksel El seramik Sanatlarımızdan Çini için (Sıraltı Çift Pişim Beyaz Çamurlu Seramik) Osmanlı Saray Panoları 16.yy.'da ulaştığı zirveye bugün de İznikli ve Kütahyalı Sanatçılar ve Zanaatkarlar yeniden yakalama uğraşı içinde her biraz daha güzel örnekler vermeye çalışıyorlar. Bunun sonucunda gerek Kütahya çinilerinde gerekse İznik çinilerinde desen ve renklendirmede çok ciddi ilerlemeler kaydedildi ve adeta Osmanlı Çinileri yeniden ihtişamlı dönemine girmeye başladı. Bir taraftan  her türlü iç ve dış cephe hamam cami vb dekorasyonunda tekli çoklu ulama karo ve panolarla dekorasyon anlayışının trendlerini belirlerken diğer taraftan  özel kişisel hediyelik, kurumsal promosyonlar ve vip hediyeler için tabak vazo  kase promosyon tabaklar koleksiyon çiniler  promosyonluk vazolar  karolar panolar logolu  çalışmalarla firmaların hediye gereksinimlerini çözmekle kalmıyor ;  benzersiz (çünkü her bir obje tek tek el işi ile makinesiz yapıldığından   benzer gibi görünse de hepsi farklı armağanlar) numune sunmalarına fırsat tanıyor. Uygun fiyatlı seramikler karolar kişisel resimli veya fotoğraflı tabaklar  günün anlamı: özel günler için çok özel hediyeler bulabilirsiniz... Çinili kartvizit kutuları kahve takımları çerçeveli çiniler  kitap ayraçları zarf açacağı anahtarlıklar kısaca kişiye ve kuruma özel geleneksel hediyelikler seçebilirsiniz.Hem kişiye özel hediyelikler promasyon hem de kurumsal hediyelikler isteğe ve ekonomik tercihe bağlı olarak  mukavva ofset baskılı lüks kraft gibi kağıt orjinli kutu kadife veya kumaş  ve  naturel kavak  veya özel lake ve  doğal cilalı ahşap  mdf  kutularla sunularak ambalaj konusunda da kendini geliştirdi.Mağazamızda bu sanat hakkında desenleri merkezleri motifleri satış yerlerini üretim aşamalarını pazarlama dükkan ve mağazaları istanbul içinde temin edebileceğiniz yerler sergi merkezleri (ismek vb) satış fiyatları ile ilgili sormak istediğiniz her türlü seramik hediyelik eşya osmanlı sanatı hediyelikler yöresel hediyeler hakkında bilgi alabilirsiniz.  Özetle her bütçeye uygun hediyeler çiniye dair  alternatifli hediyelik ve yapı dekoru için  çinileri burada bulabilirsiniz. Kısaca çini dünyasına hoş geldiniz.

 

Çini Koleksiyonlar

 

 

 

Kahve Takımları Kadife ahşap ve ofset kutularda geleneksel İznik desenleriyle dekorlanmış kahve setleri

Kütahya  Çinileri  Evaniler Cini Tabak Kase Maşraba Bardak ve  Mumluklar

 

İznik  ve Kütahya vazolar ibrikler gözyaşı şişeleri ve sürahiler Logolu Promosyonlar

 

Çinili Bakırlı Gümüşlü ve Ahşap Promosyonlar Kurumsal Armağanlar İsim Baskılı Hediyeler

 

Her Türlü Hediyelik  Obje  Kutusu Siparişi Alınır Perakende ve Toptan Satışı Yapılar Ahşap Kutu tedariki Kadife Kutu İmalatçısı 

Dünya Müze ve özel koleksiyonlarının en değerli parçaları hala erişilmezliğini koruyan iznik çinilerinin imitasyonları

 

 

 

Copyright  © Mine Dekor 2005-2011   All rights reserved.

Kadife ve Ahşap Kutu İmalatı